Avatar: the last airbender

10. srpna 2011 v 19:07 | Taiya |  Manga&Anime
Avatar: the last airbender je americký animovaný seriál, který mnoho lidí řadí mezi anime, protože styl kreslení je podobný. Příběh vypráví o světě, kde žijí pozoruhodná zvířata, ale lidé jsou rozděleni do čtyř kmenů podle živlů. Tyto kmeny mohou své živly ovládat a tak tu Vodní kmeny, Království země, Vzdušné nomády a Národ ohně. Existuje takzvaný Avatar, který je vládce všech živlů a po své smrti se vždy převtělí. Jenže před sto lety Avatar záhadně zmizel a už se neobjevil. A právě sto let vedl Národ ohně ničivou válku proti třem ostatním národům a Vzdušné nomády zcela vyhladili. Po sto letech války se ostatní národy podrobili nadvládě Národu ohně. V jednom z Vodních kmenů žije Katara a její starší bratr Sokka. Pouze Katara se učí ovládat vodní živel a Sokka se učí normální bojové umění. V jejich Vodním kmeni totiž už moc lidí s nadáním na ovládání živlů není, vlastně žádný a proto se Katara nemá od koho učit.


Jednou oba při plavbě na lodi najdou 12-tiletého chlapce, Aanga, který je poslední vládce větru a nynějším převtělením Avatara. 100 let byl zamrzlý v ledovci a proto celkem neví co se stalo. Pomocí Katary a Sokky se ale vydává na cestu a hledá mistry vodních živlů, aby se od nich mohl naučit ovládat živly, které ještě neumí a pak mohl pomoci potlačit nadvládu Národu ohně.

Taiyina vtěrná poznámka: Avatar: the last airbender je opravdu dobrý seriál. Zábavný a Sokku si oblíbíte ^3^ xD. Je natočen i film, který je ovšem hlubooko a ještě hlouběji pod úrovní tohoto seriálu, ne nadarmo vyhrál Zlatou Malinu za nejhorší film s 3d efekty. Ovšem kvůli tomu nezavrhněte seriál, který vřele doporučuji
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama